Uczennica klasy szóstej Anna Buszta otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie literackim na „krótką bajkę, o tym jak dzieci posprzątały okolicę i co dobrego z tego wynikło”. Nagroda i dyplom zostały jej wręczone przez przedstawicieli stowarzyszenia Ekoskop podczas uroczystej Gali Laureatów Konkursu 4 października 2019 r. w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Gratulujemy sukcesu Ani. Jesteśmy z niej dumni!

4.10.2019 r. grupa uczniów w składzie: Julia Majkut (kl. VIII), Justyna Linek (kl. VII), Tobiasz Kołcz (kl. VI) wzięła udział w wojewódzkim konkurs wiedzy „Sprzątanie Świata Podkarpacie 2019”. W finale wystartowało 9 drużyn: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Akademii Miechocińskiej z Tarnobrzega, Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie z Oddziałania Integracyjnymi z Rzeszowa, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Biedaczowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Budach Łańcuckich, Zespół Szkół nr 1 w Stobiernej, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej, Szkoła Podstawowa z Łukawca oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek z Rzeszowa. Konkurs składał się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej czyli dość trudnego testu. Ciekawostką było, że nikt nie wiedział, że nazwa zawodu antycznego zbieracza odpadów to koprolog. Ale cóż, w końcu to był konkurs rangi wojewódzkiej! Podczas części praktycznej zawodów uczestnicy segregowali odpady na czas i dokładność. Następnie ogłoszono wyniki, rozdano dyplomy i nagrody fundowane przez Województwo Podkarpackie.  Nasi uczniowie zostali nagrodzeni za udział w tym konkursie.

W przyszłym roku na pewno staniemy na podium. Takie postanowienie założyli nasi uczniowie.

W dniu 30.10.2019 r. delegacja społeczności Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Biedaczowie uczestniczyła w debacie „Nowoczesne szkoły w nowoczesnej gminie”. Spotkanie z udziałem przedstawicieli wszystkich szkół Gminy Leżajsk zorganizowało Centrum Edukacji Nauczycieli Gminy Leżajsk – placówka, która właśnie otrzymała akredytację niezbędną do rozpoczęcia swojej działalności szkoleniowej. Tematyka konferencji dotyczyła zarządzania, zmian, jakości, planowania oraz finansowania oświaty. Szkoła podczas tego zgromadzenia reprezentowana była przez:

• dyrektora Stanisława Panka,
  • nauczycieli: Elżbietę Dmitrowską-Kaduk, Katarzynę Helit, Katarzynę Kołcz, Jolantę Śliwę,
  • rodziców: Marzenę Mach, Dorotę Marek
  • uczniów: Magdalenę Leję, Julię Majkut, Bartosza Wróbla, Daniela Wróbla

W debacie udział wzięli min. Krzysztof Sobejko - Wójt Gminy Leżajsk, Kazimierz Krawiec - Przewodniczący Rady Gminy Leżajsk oraz gość honorowy dr hab. Marcin Warchoł - Wiceminister Sprawiedliwości. Każda ze szkół biorących udział w tym wydarzeniu mogła na specjalnie przygotowanym stoisku wypromować swoją placówkę. Nasze stoisko wzbudziło zainteresowanie samego pana ministra, a w szczególności wynalazek fizyczny ucznia klasy VII Daniela Wróbla.

Nasza szkoła ma wiele takich nowoczesnych niespodzianek!

Uczniowie klasy VII i VIII 26 września wzięli udział w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów (OMJ). Są to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadpodstawowym. Jest to jedyny konkurs matematyczny dający uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce.
Cieszy nas, że nasi wychowankowie biorąc udział w tej olimpiadzie mogli zmierzyć się z matematycznymi zagadnieniami na tak wysokim poziomie, co przygotuje ich do nauki na kolejnych etapach edukacyjnych.

20 września uczniowie naszej szkoły, zarówno ci mali jak i też młodzież z klas starszych, wyposażeni w worki i rękawiczki, ruszyli do walki o czystą wieś i teren wokół szkoły. Kolejny już raz aktywnie włączyli się do Akcji Sprzątania Świata.
Sprzątanie Świata - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Cieszymy się, że nasza młodzież jest wrażliwa na piękno otaczającego nas świata.