W dniu 30.10.2019 r. delegacja społeczności Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Biedaczowie uczestniczyła w debacie „Nowoczesne szkoły w nowoczesnej gminie”. Spotkanie z udziałem przedstawicieli wszystkich szkół Gminy Leżajsk zorganizowało Centrum Edukacji Nauczycieli Gminy Leżajsk – placówka, która właśnie otrzymała akredytację niezbędną do rozpoczęcia swojej działalności szkoleniowej. Tematyka konferencji dotyczyła zarządzania, zmian, jakości, planowania oraz finansowania oświaty. Szkoła podczas tego zgromadzenia reprezentowana była przez:

• dyrektora Stanisława Panka,
  • nauczycieli: Elżbietę Dmitrowską-Kaduk, Katarzynę Helit, Katarzynę Kołcz, Jolantę Śliwę,
  • rodziców: Marzenę Mach, Dorotę Marek
  • uczniów: Magdalenę Leję, Julię Majkut, Bartosza Wróbla, Daniela Wróbla

W debacie udział wzięli min. Krzysztof Sobejko - Wójt Gminy Leżajsk, Kazimierz Krawiec - Przewodniczący Rady Gminy Leżajsk oraz gość honorowy dr hab. Marcin Warchoł - Wiceminister Sprawiedliwości. Każda ze szkół biorących udział w tym wydarzeniu mogła na specjalnie przygotowanym stoisku wypromować swoją placówkę. Nasze stoisko wzbudziło zainteresowanie samego pana ministra, a w szczególności wynalazek fizyczny ucznia klasy VII Daniela Wróbla.

Nasza szkoła ma wiele takich nowoczesnych niespodzianek!