26 października w rzeszowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek  odbył się Wojewódzki Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej "Laudate Deum" w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II.

Wykonawców oceniało profesjonalne Jury:

- Siostra Dyrektor Krystyna Dębowska – przewodnicząca Jury,
- Pani Anna Marek-Kamińska – dyrektor Studium Muzyki Liturgicznej oraz pracownik Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego,
- Pan Paweł Majewski – znawca nauczania Jana Pawła II.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, a mimo to nasz zespół "Baranki Boże" śpiewając piosenkę pt. "Biała Pasterz”, zdobył wyróżnienie. Natomiast nasza solistka z klasy II – Kasia Zwierzchowska zaśpiewała piosenkę pt. Chciałabym być jak Ty, za którą zdobyła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie klasy VII naszej szkoły Daria Różycka i Daniel Wróbel, którzy na co dzień są członkami klubu tańca Boogie Woogie „Maraton” w Giedlarowej świetnie zaprezentowali się na ogólnopolskim turnieju tańca w  tej kategorii.

Turniej, który zgromadził reprezentantów kilku klubów tańca Boogie Woogie m.in. z Warszawy i Chełma oraz liczną publiczność, odbył się w 27.10. 2019 r. Daria i Daniel po znakomitych występach zajęli II miejsce w kategorii juniorów.

Gratulujemy im umiejętności i talentu!

Życzymy wielu sukcesów na parkietach całego kraju i nie tylko!

                                                                                                           w  imieniu społeczności szkolnej
                                                                                                           Stanisław Panek
                                                                                                           dyrektor

W dniu Święta Patrona został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pod hasłem: „Święty Jan Kanty- patron naszej szkoły”, który odbył się w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria kl. 0A-OB wyróżnieni zostali: Maksymilian Misztal, Jeremiasz Kołcz, Anna Kołcz, Alicja Daź, Anna Brudniak

II kategoria kl. I-III:
I miejsce: Maria Kołcz
II miejsce: Paweł Brudniak
III miejsce Magdalena Majkut
Wyróżnienie: Amelia Burda, Jakub Kalamarz

III kategoria kl. IV-VIII:
I miejsce: Barbara Majkut
II miejsce: Gabriela Szpila, Martyna Szozda
III miejsce: Mateusz Misztal
Wyróżnienie: Dominik Giża, Gabriela Giża, Hubert Daź

Wszystkie prace były wykonane w sposób twórczy i estetyczny. Wykonane portrety znalazły się na okolicznościowej wystawce.
Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach.