Była sobie kropka mała,
Każde zdanie kończyć chciała.
Tak się w pracy pogubiła,
Z małej w dużą się zmieniła.

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

W naszej szkole również dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VI  świętowaliśmy ten dzień. Na samym początku uczniowie obejrzeli film „The Dot”, czyli „Kropka”, który powstał na podstawie książki Petera H. Reynoldsa, będącej inspiracją do organizacji tego święta. Jego  bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie uczniowie rozmawiali o swoich talentach, wykonywali różnorodne prace plastyczne oraz wykonywali wiele innych zadań „z kropką” jako motywem przewodnim. Wspaniałe efekty ich prac możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

Tego dnia wszyscy się świetnie bawili!!!

A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!!!

Więcej zdjęć