Pokazy talentów naszych uczniów Kategoria klas I-III

I miejsce Jagoda Sroczyk oraz Nina Stopyra
II miejsce Filip Kątnik
III miejsce Wiktoria Banach oraz Laura Buszta

Kategoria klas IV-VIII

I miejsce Filip Daź
II miejsce Alicja Daź
III miejsce Anna Brudniak
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz nagrody. Wielkie brawa za piękne występy. 👏

Więcej zdjęć

Wycieczka na strzelnicę okazała się niezwykłą przygodą dla uczniów z klasy 8. Już na samym początku, gdy autokar zatrzymał się przed strzelnicą w Przychojcu, atmosfera wśród młodzieży była pełna ekscytacji. W końcu mieli okazję spróbować swoich sił w strzelectwie!
Po wejściu na teren strzelnicy, uczniowie zostali powitani przez instruktorów, którzy przyjęli ich z szerokimi uśmiechami i profesjonalnym podejściem. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym na temat bezpieczeństwa i zasad strzelania, młodzież podzielono na grupy, które miały możliwość wypróbowania różnych rodzajów broni. Wszyscy instruktorzy byli pod wrażeniem zaangażowania i zdyscyplinowania uczniów. Młodzież z kolei wracała do szkoły zadowolona, pełna wrażeń i z nową pasją do strzelectwa. Wycieczka na strzelnicę okazała się nie tylko zabawą, ale też edukacyjnym doświadczeniem, które na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

Więcej zdjęć

Ojczyzna – bliskie słowo,
W nim serca wszystkie Ojczyzna – zwykłe słowo,
Czemu tak bliskie ?
Ojczyzna – to czas dawny,
Ojczyzna – to czas bliski,
To miły dom rodzinny i matki oczy jasne
Ojczyzna – to jest mowa znajoma od kołyski
Ojczyzna – to my sami, to serca nasze własne!

Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Dziś, żyjąc w zwariowanym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Nudzą nas wiece, uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi i powinno być?

26 kwietnia 2024 r. uczniowie z klasy V podczas uroczystej akademii z okazji 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przypomniały czasy przeszłe. Oczywiście akademię rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Były odświętne stroje, wyeksponowane symbole narodowe. Przede wszystkim przypomniano uczniom ważne fakty z historii Polski, główne założenia Konstytucji oraz zasługi jej twórców. Nie zabrakło wzruszających pieśni patriotycznych oraz “Mazurka trzeciego maja”.

W dzisiejszych czasach szczególnie pamiętajmy o tej historii, bądźmy z niej dumni i pielęgnujmy naszą tożsamość.

Dziękujemy Pani Agnieszce Niemiec z Ośrodka Kultury w Biedaczowie za wypożyczenie pięknych strojów, które uświetniły naszą akademię.

Więcej zdjęć

Dzień bez plecaka to wyjątkowy dzień, w którym uczniowie i nauczyciele dostarczają wszystkie niezbędne podręczniki i zeszyty do szkoły, bez używania tradycyjnego plecaka czy torby szkolnej.

22 kwietnia – w Międzynarodowy Dzień Ziemi Samorząd Uczniowski zorganizował dla całej społeczności uczniowskiej „Dzień bez plecaka” z nastawieniem EKO – „Dzień z EKOTORBĄ!” Uczniowie przyszli do szkoły z podręcznikami spakowanymi w materiałowe, papierowe torby, które były wzorzyste, kolorowe i przede wszystkim ekologiczne. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie oraz wspólną zabawę. Pokazaliśmy w tym dniu, że jesteśmy EkoSzkołą!

Pamiętajmy!

Odpowiedzialność za naszą planetę leży w naszych rękach. Wybierając torby ekologiczne, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości plastikowych jednorazówek. To ma realny wpływ na jakość życia przyszłych pokoleń. Małe kroki w kierunku ekologii mogą prowadzić do wielkich zmian.

Więcej zdjęć

W związku z tym organizujemy w naszej szkole “Tydzień Eko-Dobra”. 

Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zapraszają do włączenia się w akcje całą społeczność szkolną. 

W ramach “Tygodnia Eko-Dobra” planujemy:

  • 19.04 (piątek) - Wiosenne Sprzątanie Gminy Leżajsk
  • 20.04-21.04 (sobota – niedziela) - poszukaj w domu rzeczy, które będą zbierane podczas “Tygodnia Eko-Dobra”. Zaproś do współpracy dziadków, sąsiadów, znajomych…
  • 22.04 (poniedziałek) - zbiórka zużytych baterii,
  • 23.04 (wtorek) - zbiórka plastikowych nakrętek,
  • 24.04 (środa) - zbiórka makulatury,
  • 25.04 (czwartek) - zbiórka pluszaków,
  • 26.04 (piątek) - zbiórka zepsutych telefonów, tabletów, zabawek elektronicznych.

Rzeczy zebrane podczas zbiórek zostaną przekazane na cele charytatywne oraz na konkurs “Szkoła przyjazna dla środowiska”.

19 kwietnia 2024 r. z inicjatywy Wójta Gminy Leżajsk uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w gminnej akcji „Wiosenne Sprzątanie Gminy Leżajsk”. Głównym celem zorganizowanej akcji było przypomnienie o obowiązkach wynikających z zakresu odpowiedniej gospodarki odpadami, uczenie szacunku dla środowiska naturalnego, a przede wszystkim uporządkowanie terenu gminy po okresie zimowym.
Poprzez aktywne uczestnictwo w sprzątaniu, uczniowie z naszej szkoły udowodnili, że zależy im na czystym otoczeniu, a zagadnienia ekologiczne nie są im obce.

Więcej zdjęć

Gdzie chrzest, tam nadzieja,
Tam droga zbawienia.
Przez wiarę, w miłości,
Ku pełni radości.…
14 kwietnia obchodzimy rocznicę Chrztu Polski, w naszej szkole dzień ten uczciliśmy hymnem i piękną akademią. Była to piękna lekcja historii i wychowania patriotycznego, a jednocześnie hołd wdzięczności dla naszych przodków, za działania które sprawiły, że dzisiaj mamy swój kraj, swoją ojczyznę, swój dom.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przygotowanie tak ważnego dla nas wydarzenia.

Więcej zdjęć

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w okresie świątecznym, wydarzenie obchodziliśmy 4 kwietnia. Tego dnia w szkole uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Na sali gimnastycznej odbyła się projekcja filmu na temat autyzmu. Wiedza jest kluczem do zrozumienia i bycia razem, do tworzenia wzajemnych relacji, a także radzenia sobie z własnymi emocjami. Poznanie potrzeb osób ze spektrum i ich odmienności może stać się początkiem wspaniałej relacji. Wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka, uważność to wartości nieocenione.

Więcej zdjęć