Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października od 1992 roku. Został zapoczątkowany jako coroczna działalność Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaproponował świetny sposób na pielęgnowanie zdrowia psychicznego wszystkich uczniów poprzez organizację „Dnia gier planszowych”. Gry planszowe zapewniają nie tylko rozrywkę i łączą ludzi poprzez grę opartą na współzawodnictwie i współpracy. Wpływają także na zdrowie w wielu aspektach w każdym wieku.

W miesiącu październiku również w ramach wsparcia zdrowia psychicznego przeprowadzono warsztaty dotyczące stresu. Klasa VI miała okazję rozwijać świadomość w zakresie źródeł stresu oraz reakcji organizmu w sytuacjach stresujących, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie ze stresem, w szczególności, w okolicznościach edukacyjnych.

Więcej zdjęć