Dzień bez plecaka to wyjątkowy dzień, w którym uczniowie i nauczyciele dostarczają wszystkie niezbędne podręczniki i zeszyty do szkoły, bez używania tradycyjnego plecaka czy torby szkolnej.

22 kwietnia – w Międzynarodowy Dzień Ziemi Samorząd Uczniowski zorganizował dla całej społeczności uczniowskiej „Dzień bez plecaka” z nastawieniem EKO – „Dzień z EKOTORBĄ!” Uczniowie przyszli do szkoły z podręcznikami spakowanymi w materiałowe, papierowe torby, które były wzorzyste, kolorowe i przede wszystkim ekologiczne. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie oraz wspólną zabawę. Pokazaliśmy w tym dniu, że jesteśmy EkoSzkołą!

Pamiętajmy!

Odpowiedzialność za naszą planetę leży w naszych rękach. Wybierając torby ekologiczne, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości plastikowych jednorazówek. To ma realny wpływ na jakość życia przyszłych pokoleń. Małe kroki w kierunku ekologii mogą prowadzić do wielkich zmian.

Więcej zdjęć