12 grudnia 2023 r. odbył się I KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO WÓJTA GMINY LEŻAJSK, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego w Biedaczowie. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas VI-VIII z terenu Gminy Leżajsk.
I miejsce zdobyła Marta Grąz - uczennica Zespołu Szkół im. Eugeniusza Kujana w Wierzawicach, która otrzymała główną nagrodę – wieczne pióro.
ll miejsce – Wiktoria Dudek (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej)
III miejsce – Oliwia Wójcik (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Biedaczowie)
Wyróżnienie – Anna Heliniak (Zespół Szkół im. Orła Białego w Giedlarowej)
Wyróżnienie – Oliwia Brzuzan (Zespół Szkół im. Orła Białego w Giedlarowej)
Wyróżnienie – Julita Markocka (Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich)
Wyróżnienie – Amelia Kazak (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej).
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Krzysztofa Sobejko - Wójta Gminy Leżajsk, który objął Konkurs honorowym patronatem oraz ufundował cenne nagrody. Dyplomy wręczała pani Małgorzata Walania, która reprezentowała pana Wójta.
Dziękujemy także nauczycielom, którzy na co dzień wdrażają uczniów do poprawnego pisania oraz zachowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
Na przygotowanie dyktanda oraz zorganizowanie takiego dnia potrzeba dużo czasu i poświęcenia za co serdecznie dziękujemy naszej polonistce pani Halinie Buszcie oraz pani Katarzynie Helit za pomoc w organizacji tego wydarzenia.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji Konkursu.

Więcej zdjęć