Dwie uczennice naszej szkoły: Amelia Burda - kl. V oraz Maria Kołcz - kl. VII otrzymały wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2024. W marcu tego roku uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami wymagającymi matematycznej wiedzy i umiejętności oraz logicznego myślenia. Natomiast 13 czerwca 2024 r. w ZSL w Leżajsku odbyło się uroczyste rozdanie nagród.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W styczniu 2024 r. osiemnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS sesja zimowa. Uczennica klasy 7 Maria Kołcz otrzymała tytuł laureata za zajęcie 7 miejsca.
Serdecznie gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów.

12 grudnia 2023 r. odbył się I KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO WÓJTA GMINY LEŻAJSK, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego w Biedaczowie. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas VI-VIII z terenu Gminy Leżajsk.
I miejsce zdobyła Marta Grąz - uczennica Zespołu Szkół im. Eugeniusza Kujana w Wierzawicach, która otrzymała główną nagrodę – wieczne pióro.
ll miejsce – Wiktoria Dudek (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej)
III miejsce – Oliwia Wójcik (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Biedaczowie)
Wyróżnienie – Anna Heliniak (Zespół Szkół im. Orła Białego w Giedlarowej)
Wyróżnienie – Oliwia Brzuzan (Zespół Szkół im. Orła Białego w Giedlarowej)
Wyróżnienie – Julita Markocka (Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich)
Wyróżnienie – Amelia Kazak (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej).
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Krzysztofa Sobejko - Wójta Gminy Leżajsk, który objął Konkurs honorowym patronatem oraz ufundował cenne nagrody. Dyplomy wręczała pani Małgorzata Walania, która reprezentowała pana Wójta.
Dziękujemy także nauczycielom, którzy na co dzień wdrażają uczniów do poprawnego pisania oraz zachowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
Na przygotowanie dyktanda oraz zorganizowanie takiego dnia potrzeba dużo czasu i poświęcenia za co serdecznie dziękujemy naszej polonistce pani Halinie Buszcie oraz pani Katarzynie Helit za pomoc w organizacji tego wydarzenia.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji Konkursu.

Więcej zdjęć

Nie wszyscy uczniowie naszej szkoły odpoczywali od nauki w czasie wakacji. Część postanowiła nie rozstawać się z matematyką i wziąć po raz kolejny udział w ogólnopolskim projekcie “Wakacje z Matzoo”. Konkurs ten miał za zadanie urozmaicić wakacje, wspomagać rozwój intelektualny oraz być dobrą zabawą. 

Oto jak poradzili sobie nasi uczniowie:

 • Baj Dawid kl. 4 - wyróżnienie
 • Brudniak Anna kl. 4 - wyróżnienie
 • Brudniak Paweł kl. 5 - wyróżnienie
 • Sroczyk Kacper kl. 5 - wynik bardzo dobry
 • Filip Kacper kl. 7 - wynik bardzo dobry
 • Krówka Kamil kl. 7 - wynik bardzo dobry
 • Krzywicki Gabriel kl. 7 - wynik bardzo dobry
 • Kubicka Natalia kl. 7 - wyróżnienie
 • Mach Alicja kl. 7- wyróżnienie
 • Mędrek Sandra kl. 7 - wyróżnienie
 • Burda Łucja kl. 8 - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Niekwestionowaną królową nauk jest matematyka. Jej miłośnicy kochają ją za przewidywalność, niezmienność i piękno.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" to konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego świata. O jednej porze, tego samego dnia marca uczestnicy zasiedli do testu. W tym roku do zmagań z logicznym myśleniem przystąpiło również 17 uczniów naszej szkoły. Dnia 13 czerwca w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbyło się uroczyste podsumowanie. Filip Daź uczeń kl. IV oraz Maria Kołcz uczennica kl. VI zdobyli wyróżnienie krajowe, czyli znaleźli się w czołówce najlepszych w kraju.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 31 maja 2023 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Matematycznego „ODWAŻNIK 2022/2023”. Konkurs składał się z dwóch etapów – etapu szkolnego i etapu powiatowego. Uczniowie podzieleni byli na poziomy wiekowe: I poziom – uczniowie klas 5-6, II poziom – uczniowie klas 7-8. Z naszej szkoły do poziomu powiatowego zakwalifikowało się 2 uczniów: Maria Kołcz i Gabriel Krzywicki. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz logicznym matematycznym rozumowaniem zadań i uzyskali tytuły finalistów.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu oraz życzymy wysokich wyników w kolejnych konkursach matematycznych!

W tegorocznym konkursie z języka polskiego „Z polszczyzną za pan brat” organizowanym przez ZSL w Leżajsku wzięło udział 65 ósmoklasistów. Uczniowie rozwiązywali test, który sprawdzał umiejętności z zakresu interpretacji wiersza, pisania ogłoszenia oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem. Do grona zwycięzców należy nasza uczennica – Patrycja Mach, która zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 11.01.2023 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka angielskiego "Olimpus"- sesja zimowa. Uczeń klasy 4 FILIP DAŹ zajmując 9. miejsce uzyskał TYTUŁ LAUREATA. Na poziomie klasy 4 w olimpiadzie z języka angielskiego brało udział 2813 uczniów. Wielkie gratulacje dla Filipa i dla wszystkich uczniów biorących udział w olimpiadzie!!!

20 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Hucisku odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie, w którym wzięło udział 16 uczniów ze szkół z terenu Gminy Leżajsk. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VIII - Aleksandra Pańczak oraz Marlena Leja. Konkurs był formą testu zawierającego 36 pytań dotyczących informacji o Gminie, które zamieszczone były na stronie Urzędu Gminy. Należy przyznać, że nasze uczennice bardzo dobrze poradziły sobie z jego rozwiązaniem. Jest nam miło poinformować, że Aleksandra Pańczak zajęła II miejsce. Gratulujemy również Marlenie Lei za osiągnięcie wysokiego wyniku.
Życzymy dziewczynom dalszych sukcesów 

Więcej zdjęć

Po raz trzeci na wakacjach odbył się projekt "Wakacje z Matzoo 2022", który powstał z inicjatywy Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej. Trzy nasze uczennice: Natalia Kubicka (kl. 6), Sandra Mędrek (kl. 6), Aleksandra Pańczak (kl. 8) zdobyły wyróżnienia w tym wakacyjnym wyzwaniu. Gratulujemy dziewczynom wysokiego poziomu wiedzy matematycznej, systematyczności oraz zaangażowania. Życzymy dalszych sukcesów. Brawo!!

17 marca 2022 r. w całej Polsce po raz trzydziesty pierwszy odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Znane są już wyniki tegorocznej edycji. Uczeń klasy czwartej Jakub Kalamarz w kategorii maluch z wynikiem 106 pkt. zdobył wyróżnienie krajowe.

Gratulujemy Kubie i zachęcamy wszystkich uczniów do corocznego udziału w konkursie.