22 kwietnia to wyjątkowa data, bowiem tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Święto to promuje dbanie o naszą planetę, a tym samym proekologiczne zachowania. Zmiana niektórych nawyków może sprawić, że stan naszego środowiska polepszy się.

W tym dniu włączyliśmy się w akcję "Sprzątamy dla Polski" i posprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły oraz wzdłuż drogi na stadion sportowy. W ciągu całego roku promujemy w naszej placówce nawyki proekologiczne biorąc udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach:

  • projekt "Lekcja Nieśmiecenia",
  • projekt edukacyjny "Tworzymy Klimat dla Młodych",
  • segregujemy śmieci,
  • zbieramy surowce wtórne wykorzystując je do celów charytatywnych,
  • bierzemy udział i osiągamy sukcesy w konkurach ekologicznych,
  • czerpiemy prąd z OZE,
  • uczymy nawyków proekologicznych poprzez zabawę oraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii,
  • sadzimy drzewa we współpracy z Wiejskim Domem Kultury w Biedaczowie.

Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

Więcej zdjęć