Dzień 21 czerwca 2024 roku przejdzie do szkolnej historii, nie tylko jako zakończenie roku szkolnego, ale jako dzień pożegnania odchodzącej na emeryturę  Pani Bogusławy Ruchlewicz, która pracowała w naszej szkole od 1990 r. jako nauczycielka oraz pełniła również funkcję dyrektora szkoły.

Dziś chcemy powiedzieć: że jesteśmy dumni, że jesteśmy nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Biedaczowie, w której była dyrektorem i nauczycielem Pani Bogusława Ruchlewicz.

Pani Dyrektor! Praca z Panią była dla nas zaszczytem i wyróżnieniem!

Mamy nadzieję, że dziś wszystko to będzie splatać się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Ci na zasłużonej emeryturze. Nie zapominaj o nas i pamiętaj, że drzwi tej szkoły są dla Ciebie zawsze otwarte.

Podczas pożegnań padło wiele pięknych słów, niejedna osoba ukradkiem ocierała łzę. Pani Dyrektor Bogusława Ruchlewicz oddała szkole swoje serce, czas, pasję, tym samym zyskała szacunek i uznanie. Dlatego to rozstanie było wyjątkowe i wzruszające.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
Lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

                                                                                                           Jan Paweł II

Więcej zdjęć

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, a jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej beztroski.

21 czerwca 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Biedaczowie zakończyli uroczyście rok szkolny 2023/2024, a mury szkoły opuścili uczniowie klasy ósmej. W części oficjalnej nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru z rąk ósmoklasistów. Przyjmujący sztandar ślubowali godnie reprezentować społeczność uczniowską.

Pan Dyrektor Stanisław Panek pogratulował wszystkim uczniom uzyskanych wyników, podziękował za aktywność i godne reprezentowanie naszej szkoły. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Pana Dyrektora świadectwa wyróżniające i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, dziękując zarówno nauczycielom, jak i rodzicom za cały trud włożony w ich wychowanie i edukację.

Szczególne podziękowania kierujemy również dla Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkich, którzy angażują swój czas i serce na rzecz rozwoju Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Biedaczowie.

Więcej zdjęć

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych, słonecznych, udanych i pełnych wrażeń wakacji. Wróćcie zdrowi, opaleni i pełni sił do nauki w nowym roku szkolnym. Widzimy się 2 września

ODPOCZYWAJCIE !!! DO ZOBACZENIA!!!

W dniu 19.06.2024 r. odbył się bal - komers klasy VIII. Uroczystość została rozpoczęta przez uczniów klasy siódmej, którzy wraz z wychowawczynią w kreatywny sposób pożegnali ósmoklasistów. Impreza była wyjątkowo udana, wszyscy bawili się świetnie. Przepiękne stroje, makijaże, fryzury i dobry humor wprowadziły uroczysty nastrój. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy serdecznie dziękujemy!

Więcej zdjęć

19.06.2024 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku dotyczące bezpiecznych wakacji. Policjanci omówili zasady ruchu drogowego, zasady jakich dzieci powinny przestrzegać znajdując się nad wodą, w mieście, bądź też jak zareagować, kiedy zaczepi ich ktoś obcy. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zorganizowanym spotkaniu, zadając pytania, na które policjanci chętnie udzielali odpowiedzi.

Spotkanie to przyczyniło się do podniesienia świadomości uczniów na temat zagrożeń oraz odpowiednich działań zapewniających bezpieczne wakacje.

18 czerwca we wtorkowy słoneczny poranek  uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawczynią oraz panią pedagog udali się na wycieczkę rowerową nad zalew w Brzózie Królewskiej. Pogoda dopisała. Na trasie mieli okazję podziwiać przyrodę. Po dotarciu na miejsce uczniowie miło spędzili czas pływając rowerkami wodnymi oraz zjeżdżając na tyrolce. Na zakończenie wspólnie spędzili przyjemne chwile przy ognisku. Była to okazja do wzmocnienia relacji koleżeńskich i odpoczynku po całorocznej nauce.

Więcej zdjęć

16 czerwca 2024 r. na stadionie sportowym w Biedaczowie odbył się Piknik Rodzinny “Na Jagody”. To ważne wydarzenie rozpoczęło się powitaniem przez panią Agnieszkę Niemiec, sponsorów, rodziców i dzieci. Następnie wszystkim zebranym osobom, czas umiliły występy uczniów naszej szkoły. Później uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców, Szkołę Podstawową w Biedaczowie, KGW Biedaczów-Gwizdów, OSP, LKS i Ośrodek Kultury. W ruch poszły dmuchańce, wata cukrowa oraz atrakcje wodne. W międzyczasie wszyscy mogli posłuchać muzyki w wykonaniu  zespołu Moonshine oraz przenieść się do dziewiętnastowiecznej szkoły dzięki Przemyskiemu Stowarzyszeniu ‘’Damy i Huzary”. Podczas kiermaszu książek można było zakupić ciekawą lekturę oraz coś słodkiego. Dzięki wielkiej ofiarności wszystkich uczestników, udało się zebrać 2551zł, które zostały przeznaczone na rehabilitację Jakuba Giży. Ponadto strażacy prezentowali swój sprzęt oraz demonstrowali udzielanie pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także jazda na kucykach, która była możliwa dzięki miejscowej stadninie koni.

Na rodzinnych harcach czas minął bardzo szybko i ani się obejrzeliśmy, a zaczęło się ściemniać. Rodzice i dzieci wrócili do domu opaleni, zmęczeni i szczęśliwi.

Więcej zdjęć

13 czerwca 2024 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas IV-VIII ostatnią dyskotekę w tym roku szkolnym. Odpowiednio dobrana muzyka, dobre humory, znakomite towarzystwo sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

Na zakończenie imprezy Samorząd Uczniowski podziękował wszystkim uczniom za bardzo dobrą współpracę. Teraz tylko pozostało odliczać do wakacji.

11 czerwca 2024 r. uczniowie klas I-VIII wybrali się na wycieczkę do jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast - Sandomierza.

„Mały Rzym”- bo tak nazywany bywa Sandomierz ze względu na swoje położenie na siedmiu wzgórzach, okazał się niesamowitym, pełnym uroku miejscem, będącym natchnieniem poetów i celem podróży rzeszy turystów. 

Po przybyciu na miejsce spotkaliśmy się  z miejskimi przewodnikami. Podzieleni na dwie grupy: klasy I-III oraz IV-VIII odwiedziliśmy Zbrojownię, w której średniowieczny rycerz opowiedział nam pasjonującą historię miasta. Przymierzając dawne stroje i elementy uzbrojenia, odbyliśmy prawdziwą podróż w przeszłość. Podczas naszej wycieczki przenieśliśmy się również do sandomierskich podziemi. Spacerując mrocznymi korytarzami tworzącymi blisko pół kilometrową Podziemną Trasę Turystyczną, wysłuchaliśmy tragicznej historii Haliny Krępianki - bohaterki, która zginęła, ratując Sandomierz przed najazdem Tatarów. Następnie z tarasu widokowego Bramy Opatowskiej  podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Jednym z punktów wycieczki był także rejs statkiem po Wiśle, podczas którego nie tylko mogliśmy rozkoszować się wspaniałymi widokami, ale także „łapać” pierwsze promienie letniego słońca. 

Zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach wróciliśmy do Biedaczowa. Z wycieczki, oprócz pamiątek i zdjęć, przywieźliśmy mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Więcej zdjęć

6-7 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę szkolną do Wrocławia.

Pierwszą atrakcją było Hydropolis - centrum wiedzy poświęcone wodzie. Ośrodek  ten łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Hydropolis jest miejscem w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych perspektyw. Dzięki wizycie w tym fascynującym miejscu nasi uczniowie są bogatsi o wiedzę i nowe doznania estetyczne.

Więcej zdjęć

Radosne głosy, pełne entuzjazmu rozmowy i niesamowite emocje – towarzyszyły nam podczas kolejnego punktu wycieczki - Kolejkowa, który był magicznym przeżyciem dla uczniów naszej szkoły. To miejsce, gdzie pociągi modelowe i miasto spotykają się, tworząc niepowtarzalną atmosferę edukacyjnej przygody.

Więcej zdjęć

Następnym punktem w naszym harmonogramie był taras widokowy w najwyższym budynku Wrocławia - Sky Tower. Panorama miasta, którą mogliśmy podziwiać z góry, była zapierająca dech w piersiach i pozwoliła nam spojrzeć na Wrocław z zupełnie nowej perspektywy, a nowoczesny wystrój tego miejsca pozwolił nam miło spędzić czas.

Więcej zdjęć

Odwiedziliśmy również Panoramę Racławicką - przykład architektury przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Pozytywne emocje uczniów, skupienie i troska o poszerzenie informacji dotyczących treści historycznych z historii sztuki w ramach wycieczki edukacyjnej, pokazały naszych uczniów jako dojrzałych patriotów i osoby, które chłoną wiedzę. Uczniowie mogli przenieść się w inną rzeczywistość - zrozumieli pojęcie patriotyzmu, miłości człowieka do swojej ojczyzny i walki o nią.

Więcej zdjęć

Skąpani w ciepłym wiosennym słońcu, owiani przyjemnym wietrzykiem, kołysząc się na falach Odry, nasi uczniowie, mieli okazję podziwiać nabrzeże rzeki z nieznanej dotąd perspektywy. Rejs statkiem umożliwił oglądanie nadrzecznej architektury, jak również odkrywanie piękna okolicznej przyrody. Atmosfera sprzyjała śmiechom i rozmowom, więc wszyscy poczuli na własnej skórze, że wakacje już naprawdę tuż, tuż...

Więcej zdjęć

Nieważne gdzie, ważne z kim… Tym kimś był Pan #ArturDomańskiprzewodnikpoWrocławiu. Zaprosił nas do udziału w fantastycznej podróży. Zaczęliśmy od urokliwego Ostrowa Tumskiego, a następnie podziwialiśmy przepiękną panoramę zabytkowego miasta, co jakiś czas zatrzymując się, aby posłuchać opowieści naszego przewodnika. Zwiedziliśmy również śliczny Rynek z majestatycznym Ratuszem, szukając po drodze krasnali, które są symbolem Wrocławia.  Dzień zakończyliśmy zakupem pamiątek i wizytą w MCDONALD'S .

Więcej zdjęć

Drugi dzień rozpoczęliśmy od podróży tramwajem do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu, gdzie wzbogaciliśmy naszą wiedzę o wiadomości  dotyczące dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zwiedzaliśmy także Afrykarium, unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne gatunki roślin i zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.

Więcej zdjęć

Na zakończenie pobytu udaliśmy pod Halę Stulecia, przy której zobaczyliśmy pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, a następnie spacerując wśród pergoli udaliśmy się do busa. W świetnych humorach, pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu.

Więcej zdjęć