19 maja to Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Oczywiście można się zastanawiać, co to jest dobry uczynek, czy się opłaca, po co to robić, dla kogo… A może trzeba się po prostu rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę!

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizowali właśnie taki dzień na terenie naszej szkoły. 19 maja drzwi do wszystkich klas szkolnych zamieniły się w Klasowe Drzewa Dobrych Uczynków, na których każdy uczeń przykleił listek ze swoim dobrym uczynkiem. Należy przyznać, że wszystkie były wyjątkowe, niepowtarzalne i piękne. Dodatkowo tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował i rozwiesił na szkolnych korytarzach karteczki z dobrymi uczynkami, które uczniowie mogli zabrać ze sobą do domu. Pani Pedagog wykonała tematyczną gazetkę na temat Dnia Dobrych Uczynków, a Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło na terenie szkoły kiermasz słodkich wypieków dla osób poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Turcji. W ramach tej akcji udało się zebrać 807,20zł. Nasi uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serce i zawsze są chętni do niesienia pomocy innym.

Z pewnością możemy przyznać, że był to dzień pełen wrażeń. Życzymy wszystkim, aby Dzień Dobrych Uczynków trwał cały rok!

Więcej zdjęć