W dniach od 12-16 czerwca 2023r. w naszej szkole odbyło się naukowe wydarzenie roku oparte na cytacie Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Każdy dzień tygodnia poświęcony był określonej dziedzinie nauki lub sztuki.

Pierwszy dzień w ramach Tygodnia Nauki poświęcony był biologii i geografii. Korytarz na pierwszym piętrze zamienił się w fascynujące laboratorium. Uczniowie mogli min. zobaczyć jak w powiększeniu wygląda pantofelek, czy też wnętrze oka. Podziwiali różne rodzaje skał oraz dowiedzieli się jak zbudowane jest wnętrze Ziemi. Uczniowie klasy czwartej mieli możliwość zaprezentowania zbudowanych przez siebie modeli wzniesień i dolin rzecznych. Przygotowane atrakcje okazały się strzałem w dziesiątkę, pochłonęły uczniów bez reszty i rozbudziły w nich zainteresowanie nauką.

Więcej zdjęć

Drugiego dnia,  dzięki uczniom klasy 8 poczuliśmy atmosferę pracowni alchemicznej. Podczas prezentacji pokazów nie było końca westchnień zachwytu. Teraz każdy w naszej szkole wie, że chemia jest fascynująca, ponieważ okazało się iż to prawdziwe czary mary.

Więcej zdjęć

Trzeciego dnia odbył się DZIEŃ FIZYKI I TECHNIKI. Na przerwach uczniowie klasy 8 prezentowali młodszych kolegom proste doświadczenia fizyczne. W trakcie eksperymentów padały liczne pytania, a uczniowie z zaciekawianiem obserwowali i próbowali wyciągać wnioski z pokazów. Natomiast uczennice klasy 6 przedstawiły własnoręcznie skonstruowane obwody elektryczne pełniące funkcję zabawek edukacyjnych. Celem tych działań było wzbudzenie zainteresowania naszych uczniów dziedzinami nauki jakimi są fizyka i technika oraz poprzez zabawę rozbudzenie w nich ciekawości poznawczej. To wydarzenie było dla uczniów inspiracją do wnikliwszego obserwowania otaczającego nas świata.

Więcej zdjęć

Kolejnego dnia królowała matematyka-taka bez nudnych zadań, bez wzorów, bez wkuwania - za to pełna dobrej zabawy i kreatywnego myślenia. Z okazji Tygodnia nauki Pani Ewelina zorganizowała turniej szkolno-świetlicowy gry w bilarda dla klas I-III.

Więcej zdjęć

Ostatni dzień w ramach zorganizowanego Tygodnia Nauki odbył się pod hasłem: "Day od creativity and art". Był to dzień pełen emocji wrażeń. Uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych mogli po raz kolejny posłuchać brzmienia instrumentów perkusyjnych, grając stworzoną przez siebie melodię. Wzięli również udział w szkolnej audycji muzycznej, gdzie mogli usłyszeć jak pięknie grają i śpiewają ich koleżanki i koledzy. Wszyscy oglądali występy z zaciekawieniem. Znalazł się również czas na kreatywne malowanie wspólnych arcydzieł.

Więcej zdjęć

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że zorganizowany Tydzień Nauki cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.