Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych,
są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni,
a także rozbudzenia zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

6 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek i to właśnie wtedy przechodząc korytarzami naszej szkoły można było spotkać wiele magicznych postaci, bowiem chętni uczniowie  przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień był zarówno doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, wyobraźni  jak i przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie z Samorządu Uczniowskiego czytali naszym przedszkolakom ich ulubione bajki, zaś dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytanym fragmencie książki. Były również bajkowe muzyczne zgadywanki  oraz zabawy ruchowe. Nie mogło oczywiście zabraknąć rysowania swoich ulubionych postaci z bajek.

Warto pamiętać, że bajki są nie tylko rozrywką, ale niosą ze sobą również głębokie przesłanie.

Więcej zdjęć