Nasza szkoła włącza się do akcji pod nazwą  ,,Zbieram to w szkole”. Celem przedsięwzięcia jest zbiórka zużytych baterii w okresie od września do listopada. Zebrane baterie zostaną wysłane do firmy recyklingowej, a dochód uzyskany z ich recyklingu przeznaczony będzie na budowę studni głębinowej w Czadzie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza akcję "Podaj mydło". 

 • Kup kostkę mydła i podaruj ją afrykańskim dzieciom.
 • Zbieramy MYDŁO W KOSTKACH, które trafi do lekarzy walczących z epidemią w Afryce.
 • Akcja trwa do 12 maja 2023 r.
 • Mydła prosimy przynosić i wkładać do specjalnych pudełek umieszczonych na korytarzu w szkole.
 • Czasem wystarczy tak niewiele by zrobić coś dobrego.

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie. Dobro ma tę niezwykłą moc, że powraca ze zdwojoną siłą. Nie zapominajmy, że obok nas jest wiele osób, które potrzebują naszej pomocy.

W marcu w naszej szkole Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zbiórce dla kobiet i ich dzieci przebywających w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Nowej Sarzynie.

Zbieramy:

 • chusteczki nawilżające
 • pasty do zębów i szczoteczki do zębów
 • środki myjące (szampony, mydła, żele pod prysznic)
 • pampersy,
 • podpaski, 
 • antyperspiranty,
 • kremy nawilżające
 • kosmetyki

Z myślą o naszych uczennicach, Szkoła dołączyła do akcji „Różowa skrzyneczka”. To inicjatywa, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, rozprowadzaniem bezpłatnych środków higieny oraz edukacja w zakresie miesiączkowania w szkole.

W skrzyneczce, która znajduje się w jednym z boksów damskiej toalety na piętrze, dziewczynki znajdą darmowe podpaski oraz wkładki.

Tutaj funkcjonuje zasada: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! 

O naszą skrzyneczkę dbamy  My - społeczność Szkoły. Pomóżmy różowej skrzyneczce robić dobro! Edukujmy i wspierajmy!

Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „BohaterOn włącz historię”. W tym roku kartki z podziękowaniami, które zawsze robiliśmy zostały zamienione na „kartki wirtualne”. Szkolne Koło Wolontariatu zachęca wszystkich uczniów i ich rodziców do napisania kilku (albo kilkunastu) słów od siebie do Powstańców Warszawskich, to one mają największą wartość. Możecie też dodać własne zdjęcie, grafikę lub rysunek albo nagrać film, w którym podziękujecie, wyrazicie uznanie, czy refleksję na temat uczestników i wydarzeń, które miały miejsce w polskiej historii 78 lat temu. Możecie skierować wpis do konkretnego uczestnika walk o stolicę lub napisać ogólnie – do Powstańców. Teraz czas na was, kliknijcie w link i pokażcie, że pamiętacie.

Zachęcamy uczniów, rodziców oraz wszystkich przyjaciół naszej szkoły do przyłączenia się do Wielkiej Zbiórki Makulatury dla chorej Poli. Materiały można składać w wyznaczonym miejscu w budynku szkoły.

Czy można pomagać na co dzień poprzez „klikanie”? Okazuje się ,że każdy z nas może pomagać codziennie dzięki stronie internetowej siepomaga.pl. Na stronie: https://www.siepomaga.pl/s/klikaj poprzez jedno kliknięcie możecie pomóc różnym organizacjom. Jedno kliknięcie to dla nich 10 gr. Można w ten sposób pomagać osobom chorym, niedożywionym dzieciom oraz opuszczonym zwierzętom. Jedno kliknięcie to sekunda, a można komuś w ten sposób pomóc. 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej akcji charytatywnej. Pamiętajmy- warto pomagać.

Uczniowie klasy VI przystąpili do projektu edukacyjnego BRITA „Filtrujemy dla Bałtyku”. Akcja skierowana była do dzieci w wieku szkolnym, gdyż jeśli naprawdę ma się coś zmienić – to trzeba zacząć edukację od najmłodszych lat! Udział w tej kampanii pokazał uczniom, jak ogromny wpływ na Bałtyk i jego mieszkańców mają ich codzienne wybory i zachowania.

Więcej informacji o projekcie.

Więcej zdjęć