20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka miały szczególny przekaz. Okazanie wsparcia wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałanie dyskryminacji i głośne mówienie o tolerancji! Integrowanie się z kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczenie się o tym, co nas różni, a co łączy.

22 listopada 2022 r. nasza przyłączyła się do akcji "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022". Tego dnia cała społeczność szkolna ubrana była na niebiesko -  jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Dzieci w oddziałach przedszkolnych oraz uczniowie w klasach I-III obejrzały film o prawach dziecka oraz pokolorowały kolorowanki z Prawami Dziecka, zaś na przerwie zatańczyły do Piosenki "Prawa Dziecka". Natomiast w klasach IV-VIII została przeprowadzona lekcja wychowawcza o prawach dziecka. Uczniowie również oglądnęli film o Prawach Dziecka. Zarówno na dolnym korytarzu szkolnym (dla klas młodszych) jak i na górnym (dla klas starszych) została wykonana gazetka na temat Konwencji o Prawach Dziecka. Na zakończenie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie zostało wykonane wspólne zdjęcie, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi. Dodatkowo w ramach akcji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim plastycznym "Prawa dziecka oczami dzieci - pragniemy pokoju na świecie".

Więcej zdjęć