#TydzieńEkoDobra czas na podsumowanie:

  • zebraliśmy podczas "Wiosennego sprzątania gminy" 12 worków śmieci,
  • napełniliśmy 3 kontenery makulaturą,
  • uzbieraliśmy 10 kg baterii,
  • zgromadziliśmy 12 worków z pluszakami,
  • zebraliśmy 4 pudełka elektrośmieci,
  • wypełniliśmy czterokrotnie pojemnik na nakrętki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w #TydzieńEkoDobra.
Dobro okazane naszej planecie, powróci do nas w postaci czystego powietrza oraz nieskażonej gleby i wody. #JesteścieWspaniali

Balony, muzyka, kolorowe światełka, wspaniała zabawa a także pyszne jedzenie i dobre serduszka uczestników – tak można w skrócie podsumować pierwszą dyskotekę charytatywną, która odbyła się 13 lutego. Za jej organizację odpowiadało Szkolne Koło Wolontariatu. Imprezie przyświecał szczytny cel – pomoc Panu Krzysztofowi Taraskowi w zbieraniu środków na leczenie. W kawiarence można było zakupić gofry przygotowane przez uczniów klasy ósmej. Natomiast Samorząd Uczniowski zorganizował oprawę muzyczną dyskoteki. Doceniamy wielkie zaangażowanie, z jakim podjęliście się organizacji imprezy. Wiemy, że jest to trudna praca. Dziękujemy też za pozytywną energię oraz entuzjazm podczas zabawy. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli którzy wsparli zbiórkę. Dzięki Wam udało nam się zebrać 2400 zł. Chcielibyśmy również podziękować Opiekunom dyskoteki za ich wsparcie oraz poświęcony czas.

DZIĘKUJEMY

Więcej zdjęć

Miło nam poinformować, że w akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów” otrzymaliśmy zestaw gier planszowych.

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zebraliśmy 458 talenciaków.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie tej akcji.

W naszej szkole w dniach 5-8 września 2023 roku odbyła się zbiórka pieniędzy na rehabilitację dla Jakuba Giży – mieszkańca naszej miejscowości. W wyżej wymienionych dniach uczniowie z Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali datki do puszek.

Po raz kolejny jako społeczność szkolna pokazaliśmy, że mamy wielkie serce i nie jest nam obojętna tragedia, która dotknęła Kubę i jego rodzinę. Uzbieraliśmy 710 zł. Kwota ta została przekazana mamie Jakuba. Jeszcze raz dziękujemy za waszą ofiarność i wielkie serce.

 

W kwietniu trwała w naszej szkole akcja humanitarna PODAJ MYDŁO. Dzięki pomocy uczniów i ich rodziców udało nam się uzbierać 68 kostki mydła dla dzieci z Afryki. Mydełka spakowano i paczka została wysłana do Fundacji Redemptoris Missio z Poznania, w której  pracują lekarze w najdalszych zakątkach świata i dostarczą nasze dary potrzebującym dzieciom w Afryce. Pamiętajmy, że mycie rąk to jedna z najtańszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej. Misjonarze uczą mycia rąk dzieci chodzące do prowadzonych przez nich szkół i przedszkoli, dzięki czemu w tak prosty sposób ratują niejedno życie.

Wszystkim dzieciom i rodzicom którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!!!

18 i 19 maja z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu, przy wsparciu rodziców, został zorganizowany szkolny kiermasz słodkości. Przez dwa dni społeczność szkolna mogła za niewielką kwotę zakupić pyszności przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli: ciastka, babeczki oraz inne wypieki. W sprzedaż włączyli się sami uczniowie, okazując przy tym duże zaangażowanie. W ramach akcji udało nam się zebrać 807,20 zł zebrane pieniądze przekazano osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji. Bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom za tak duże zaangażowanie i wkład w ten szczytny cel.

 

W roku szkolnym 2022/2023 od października do grudnia w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę makulatury dla chorej Poli, w którą czynnie zaangażowała się cała nasza społeczność. Była to wspaniała forma edukacji ekologicznej, społecznej, charytatywnej. Udało nam się zebrać 1760 kg makulatury. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa rodziców, którzy aktywnie włączyli się w akcję i wspomagali uczniów w przywiezieniu jej do szkoły.

Serdecznie jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie w tę akcję.

„Grosz do grosza, a będzie kokosza” – w przysłowiu tym podkreśla się, że odkładając nawet bardzo drobne kwoty, można uzbierać naprawdę dużą sumę.

Od października do kwietnia na terenie szkoły i przedszkola przeprowadzona została akcja „Zbieramy dobre monety” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Ekologiczno-Charytatywnego „Zbieram to w szkole”. W szkole zbiórkę zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu. Do akcji chętnie włączyli się: Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Przedszkolaki wraz z Rodzicami wrzucając do przygotowanych pudełek zgromadzone w domach monety polskie (banknoty również) i monety zagraniczne z całego świata.

Wolontariusze SKM przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod rachunkowych posegregowali i policzyli, a następnie zważyli zebrane monety. Udało nam się łącznie zebrać 2,7 kg monet. Wszystkie monety zostały solidnie zapakowane i przekazane kurierem do Organizatora projektu „Zbieram to w szkole” – Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Zysk z ich wymiany i sprzedaży zostanie przekazany Domowi Dziecka w Santa Cruz w Boliwii.

Dziękujemy  wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, które kierując się słowami Jana Pawła II – „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – podzieliły się „grosikiem” i tym samym wsparły szczytny cel charytatywny.

Pomaganie może być bardzo proste! W Internecie znajdują się strony fundacji, które można łatwo wesprzeć - wystarczy zwykłe kliknięcie. Za każdy klik fundacja otrzymuje drobną kwotę pieniężną od reklamodawców lub sponsorów. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w lutym akcję „Pomaganie przez klikanie”. Na platformie Classroom zostały przekazane uczniom informacje w jaki sposób i gdzie kliknąć, aby wspomóc wybraną przez siebie organizację. Akcja została rozpropagowana wśród uczniów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Większość uczniów podjęła wyzwanie, by odwiedzać strony fundacji codziennie, bo im więcej kliknięć, tym większe wsparcie otrzymają fundacje.

W miesiącu marcu Szkolne Koło Wolontariatu podjęło inicjatywę charytatywną pod nazwą „Wspieramy kobiety”.

Celem akcji było zebranie środków kosmetycznych dla kobiet i dzieci przebywających w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Nowej Sarzynie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc.


Pola jest malutką dziewczynką chorą na SMA.

W dniach 01-02.12.2022 r. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu odpowiedzieli na prośbę Samorządu Uczniowskiego z Zespołu Szkół Technicznych w Wysokiej, zorganizowali i przeprowadzili na terenie naszej szkoły akcję charytatywną „Złotówka dla Poli: 1 uczeń = 1 złotówka” na najdroższy lek świata jakim jest Zolgensma.  

Po raz kolejny cała nasza społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły pokazali, że nie są obojętni na potrzeby innych i mają ogromną chęć niesienia pomocy. Razem udało się nam uzbierać 570 zł, za co serdecznie DZIĘKUJEMY! Pamiętajmy dobro powraca.