„Grosz do grosza, a będzie kokosza” – w przysłowiu tym podkreśla się, że odkładając nawet bardzo drobne kwoty, można uzbierać naprawdę dużą sumę.

Od października do kwietnia na terenie szkoły i przedszkola przeprowadzona została akcja „Zbieramy dobre monety” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Ekologiczno-Charytatywnego „Zbieram to w szkole”. W szkole zbiórkę zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu. Do akcji chętnie włączyli się: Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Przedszkolaki wraz z Rodzicami wrzucając do przygotowanych pudełek zgromadzone w domach monety polskie (banknoty również) i monety zagraniczne z całego świata.

Wolontariusze SKM przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod rachunkowych posegregowali i policzyli, a następnie zważyli zebrane monety. Udało nam się łącznie zebrać 2,7 kg monet. Wszystkie monety zostały solidnie zapakowane i przekazane kurierem do Organizatora projektu „Zbieram to w szkole” – Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Zysk z ich wymiany i sprzedaży zostanie przekazany Domowi Dziecka w Santa Cruz w Boliwii.

Dziękujemy  wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, które kierując się słowami Jana Pawła II – „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – podzieliły się „grosikiem” i tym samym wsparły szczytny cel charytatywny.