W poniedziałek 29 maja 2023 r. uczniowie z klas IV, V, VI i VII wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Opiekę na nami sprawowali: Pan Dyrektor Stanisław Panek, Pani Katarzyna Kołcz i Pani Katarzyna Helit. Droga do Warszawy przebiegała bez zakłóceń i w miłej atmosferze.

Pierwszym punktem, który odwiedzili uczniowie był Stadion Narodowy. Podążając trasą „Piłkarskie Emocje” zobaczyli min. strefę zawodniczą i szatnię reprezentacji Polski. Poznali także zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów Biało-Czerwonych na PGE Narodowym. 

Następnie uczestnicy zwiedzali Stare Miasto, podziwiając Kolumnę Zygmunta, pomnik syrenki na rynku, Zamek Królewski. Po krótkiej przerwie na obiad wyruszono do Centrum Nauki Kopernik, w którym to uczniowie mogli podziwiać prawie 450 eksponatów w 4 galeriach. Z takich dziedzin jak: Człowiek i środowisko, Świat w ruchu, Korzenie Cywilizacji, Strefa Światła. Po tych atrakcjach wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni pomaszerowali na bulwary aby chwileczkę odpocząć nad Wisłą. Po krótkim odpoczynku, spacerkiem wyruszyli do Pałacu Kultury i Nauki, windą wyjechali na taras widokowy, gdzie rozpościerał się przepiękny widok na Warszawę. Następnie udali się do Złotych Tarasów gdzie zjedli sycącą kolację. Zmęczeni przemieścili się metrem do miejsca noclegowego. Następnego dnia pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie. Pani przewodnik zapoznała uczestników z historią, planem Sejmu i salą obrad. Dodatkowo skorzystali z pysznego obiadu w restauracji sejmowej. Kolejnym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie zwiedzili szklarnie, gdzie wśród ogromnych liści roślin tropikalnych wypatrywali kwiatów o intensywnych barwach i zapachach. Poznali też specyficzne przystosowania roślin do życia w trudnych warunkach. 

W następnej kolejności zwiedzali Łazienki Królewskie – letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Duże wrażenie zrobił na wszystkich pałac Na Wyspie. Po drodze mijali także Amfiteatr oraz Starą Oranżerię.  Znalazł się oczywiście czas na krótki odpoczynek i lody. Ostatnim etapem podróży była krótka modlitwa w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Uczniowie żałowali, że czas upłynął tak szybko, jednak wszyscy są pewni, że wycieczka do stolicy zostanie w ich pamięci na długo. 

Więcej zdjęć