7 czerwca 2023 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka – z ang. „no backpack day”. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam – aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki a następnie wysyłane do państw Afryki.

Uczniowie naszej szkoły zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole sklepowe wózki, wózki dla lalek, samochodziki, pufy, kosze na zakupy, poduszki, walizki, torby podróżne, torby na zakupy, nosidełko, łopatę do śniegu, pojemniki na ciasto, skrzynki na narzędzia i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia.  Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka.

Więcej zdjęć