4 czerwca 2023 r. odbyło się zaprzysiężenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z udziałem zarządu OSP Biedaczów-Gwizdów, zgodnie z ceremoniałem strażackim. Uroczystości prowadził Tomasz Buszta. Drużyna liczy 22 osoby (8 dziewcząt i 14 chłopców, w tym 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Biedaczowie). Opiekunem MDP jest Krzysztof Buszta obecny sołtys sołectwa Biedaczów – Gwizdów. Na spotkanie licznie przybyli rodzice uczniów i ich rodzeństwo. 

Wśród zaproszonych gości byli:

Marcin Warchoł – wiceminister sprawiedliwości
Radosław Wiatr – wicewojewoda podkarpacki
Krzysztof Sobejko – Wójt Gminy Leżajsk
młodszy brygadier Zbigniew Sarzyński – z-ca komendanta PSP Leżajsk
Paweł Garbacki – komendant gminny OSP 
Kazimierz Rojek  - proboszcz parafii Gwizdów
Stanisław Panek – dyrektor SP Biedaczów
Łukasz Fleszar – radny Gminy Leżajsk
Stanisław Daź – radny Gminy Leżajsk

W szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSB Biedaczów – Gwizdów wstąpili: Aneta Giża, Aleksandra Pańczak, Patrycja Mach, Oliwia Król, Izabela Król, Natalia Kubicka, Alicja Mach, Maja Fleszar, Kamil Wróbel, Błażej Plasota, Mateusz Misztal, Patryk Niemiec, Krystian Mach, Wojciech Piechuta, Bartosz Piechuta, Kacper Filip, Artur Krzywicki, Kacper Szozda, Gabriel Krzywicki, Maciej Śniosek Marcin Plasota, Jakub Buszta.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu młodzieńczych pasji!