10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 105 – tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która miała formę koncertu pieśni patriotycznych.

Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

W koncercie dla Niepodległej wzięli aktywnie udział wszyscy uczniowie począwszy od naszych najmłodszych przedszkolaków, aż do klasy ósmej, którzy pod okiem wychowawców starannie przygotowali się do występu. Można było usłyszeć piosenkę o Polsce ”Płynie Wisła płynie” oraz przejmujące pieśni patriotyczne XIX i XX wieku, których teksty poruszają tematy związane z patriotyzmem i miłością do ojczyzny. Śpiewane były utwory, takie jak: „Pierwsza Brygada”, „Szara Piechota”, Warszawianka”, „Deszcz jesienny deszcz”, „Serce w plecaku”, „Ojczyzno ma”, Biały Krzyż”. Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego zatańczyły układ do piosenki patriotycznej “Ja Polskę stałe nosze w sercu”, natomiast najstarsi przedszkolacy przypomnieli katechizm młodego Polaka w formie piosenki. Na zakończenie koncertu uczennice klasy VIII zatańczyły walc dla Niepodległej, a szkolny chór zaśpiewał współczesną piosenkę “Uwierz Polsko”.

Uroczystymi pieśniami oraz recytacjami uczciliśmy pamięć Polaków poległych za niepodległość naszego kraju. Jesteśmy dumni z historii naszego kraju, który po 123 latach niewoli zdołał wywalczyć niepodległość.

Więcej zdjęć