Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był bardzo kolorowy i radosny.

21 marca jest dniem, w którym uczniowie stają się nauczycielami. Nazywamy to Dniem Samorządności i jest on nierozerwalnie związany z nadejściem wiosny.

W tym dniu uczniowie z klasy VIII przejęli od Pana Dyrektora współrządzenie szkołą. Wcieli się w rolę nauczycieli. Na pierwszych dwóch lekcjach, piątej i szóstej uczniowie mieli możliwość poznania sztuki prowadzenia lekcji. Nie było łatwo, ale próba wypadła bardzo pomyślnie. Gratulujemy naszym ósmoklasistom! Jak sami stwierdzili było to nowe przeżycie i zarazem bardzo ciekawe doświadczenie.

Dodatkowo tego dnia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Haliną Buszta i p. Katarzyną Helit zorganizował konkurs literacki pt. ,,Witamy wiosnę wierszami ks. Jana Twardowskiego", a szkolne koło teatralne przedstawiło spektakl pt. “Calineczka”.

Więcej zdjęć

Na uwagę zasługuje również fakt, że tego dnia w strojach uczniów dominowały wiosenne kolory. Niemal każdy posiadał dwie różne kolorowe skarpetki nie do pary,  jako symbol solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Więcej zdjęć