W dniach 11-13 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych, które miały miejsce w kościele parafialnym w Gwizdowie. Nauki rekolekcyjne prowadził ks. Dariusz Kurzydło – neoprezbiter Archidiecezji Przemyskiej. Każdego dnia uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w Eucharystii. W programie nie zabrakło również nabożeństw wielkopostnych. W poniedziałek wzięli udział w liturgii Słowa, nabożeństwie pokutnym z rachunkiem sumienia i adoracji krzyża. Chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. We wtorek uczestniczyli w dialogowym nabożeństwie drogi krzyżowej. Natomiast w środę po Mszy św. miało miejsce spotkanie ks. rekolekcjonisty z uczniami w szkole z podziałem na grupę młodszą i starszą. Uczniowie z klasy V wystawili krótką inscenizację na temat grzechów i pokus przed jakimi staje dzisiejsza młodzież. Pokazali i przypomnieli swoim koleżankom i kolegom w jaki sposób te niewłaściwe zachowania można naprawiać i jak należy prawidłowo postępować. Na zakończenie rekolekcji przedstawiciele z klas młodszych i starszych złożyli księdzu rekolekcjoniście serdeczne podziękowania za wygłoszone Słowo Boże, życzliwość i empatię, którą zostali obdarzeni.

Za prowadzenie rekolekcji wielkopostnych, niezapomniane konferencje i sporo uśmiechu składamy ks. Dariuszowi serdeczne Bóg zapłać!

Więcej zdjęć