20 października 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona - świętego Jana Kantego.

Jak co roku, świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnej mszy św. w kościele parafialnym. Po niej udaliśmy się do szkoły, gdzie miała miejsce uroczysta akademia.  Uczniowie mieli  możliwość oglądnięcia prezentacji o życiu naszego patrona przygotowanej przez Pana katechetę,  Krzysztofa Polaka oraz przypomnienia życiorysu św. Jana Kantego, który został przedstawiony przez przedstawicieli  Samorządu Uczniowskiego.

Święty Jan Kanty jest to nasz wzór do naśladowania. Jego osoba pobudza nas do pilnego i bardziej głębszego poznawania prawd naszej wiary, do czynów chrześcijańskiego miłosierdzia oraz pilnej nauki i pracy.

    ŚW. JANIE KANTY NASZ PATRONIE.
Janie Kanty - nasz Patronie- my są Twoje dzieci.
Niechże wierszyk ten od serca ku Tobie poleci.
W swoje ręce przyjmij nasze troski,
ludzkie prośby zanoś przed Tron Boski.
Pomóż powstać, kiedy grzechy przycisną do ziemi.
Pomóż wytrwać, kiedy chcemy stać się lepszymi.
Oczu swoich nie spuszczaj ze świata,
naucz kochać bliźniego jak brata.
Ty, wiesz Janie Kanty co nas trapi, o co serce boli,
bo rozumiesz Ty najlepiej dzieci z Twojej szkoły
Twoje serce naszą dolę czuje,
niech nam za nami zawsze oręduje.

Więcej zdjęć