20 października 2023 r. oprócz święta patrona i wspomnienia rodziny Ulmów w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy pierwszej.

Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Pan Dyrektor poprzez dotknięcie “zaczarowanym” ołówkiem ramienia każdego dziecka, zamienił je w prawdziwego ucznia, przyjmując ich tym samym w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Biedaczowie. Następnie  Pierwszaki otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz Wójta Gminy Leżajsk, Krzysztofa Sobejko, którego na akademii reprezentowały Pani Małgorzata Pączka oraz Pani Marta Zielińska. Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do klasy, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

Był to wyjątkowy dzień dla naszych najmłodszych uczniów. Życzymy Pierwszakom sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Więcej zdjęć